2006 Viper Classic Tournament

2006 Viper Classic Tournament

Nov 26, 2006

 

Bantam 45

1 Robbie Rosser                    Rehobeth Beach

2 Jimmy Cavin                       Team Kolat

3 Reese Kilcarr                      Vipers

4 Chris Sanchez                      Generals

 

Bantam 50

1 Michael Sova                      Owings Mills

2 Brandon Savage                   Baltimore Mat Club

3 Sierra Cockerille                  Team Kolat

4 Jacob Luterman                   Gaithersburg Eagles

 

Bantam 55

1 Jacob Rendelman                Owings Mills

2 Tyler Savage                        FCMC

3 Alexander Brown                 Seneca Wildcats

4 Justin Hawkes                      MVSA

 

Bantam 60

1 Quinn Devaney                    Team Kolat

2 Garret Neff                          Gaithersburg Eagles

3 Darren Cockerille                Team Kolat

4 Todd Deltufo                        HCW Reservoir Rec

 

Bantam 65

1 Paul Hutton                          Generals

2 John Eberhard                      Team Kolat

3 Tyler Bond                          HCW Reservoir Rec

4 Brady Daniel                       Vipers

 

Bantam 70

 

Bantam 75

1 Jared Hane                          LUYAA

2 Josh Simon                          Hammond

 

Bantam HW

1 Jacob Conners                    LUYAA

2 Cory Dykes                         B&O Outlaws

 

Midget 50

1 Troy Kilcarr                        Vipers

2? Derek Wilson                    Hawks Wrestling

3? Cody Schumacher             Fallston

 

Midget 55-

 

Midget 60

1 Ryan Friedman                   Team Kolat

2 Joey Eberhard                     Team Kolat

3 Michael Doetsch                 Hawks Wrestling

4 Jimmy Allen                        LUYAA

 

Midget 65

1 Austin Kraisser                   Team Kolat

2 Michael Irvine                    Team Kolat

3 Morgan Way                       LUYAA

4 Colin Kowalski                    B&O Outlaws

 

Midget 70

1 Jack Mutchnik                    Team Kolat

2 Anthony Savage                  FCMC

3 Darius Johnson                   Team Kolat

4 Hunter Sutton                      Gaithursburg Eagles

 

Midget 75

1 Diego Galindo                     Vipers

2 Michael Sprague                 B&O Outlaws

3 Cameron Harrell                 Cape St. Claire

4 Austin Pagnotta                   Marriots Ridge

 

Midget 80

1 Joe Zoller                            Vipers

2 Anthony Cable                    LaPlata Wrestling Club

3 Sam Rowell                         B&O Outlaws

4 Hutson Baumann                Vipers

 

Midget 85

1 Kellen Hoerauf                   StatoMVSA

2 Tyler Love NOVA              Matdogs

3 Tristan Armstrong              Owings Mills

4 Ryan Baranovic                  Old Mill

 

Midget 90

1 Mark Becraft                      Williamsburg Wrestling Club

2 Patrick Scarborough           Puternic

3 Alex Wolfe                          LUYAA

4 Brady Rossiter                    HCW Reservoir Rec

 

Midget 95

 

Midget 100

 

Midget HW

1 Ryan Baublitz                      Old Mill Jr Patriots

2 Connor Dykes                     B&O Outlaws

 

Junior 60

1 Ryan Friedman                   Team Kolat

2 Mason Kilcarr                     Vipers

3 Joey Eberhard                     Team Kolat

4 Zach Friedman                    Owings Mills

 

Junior 65

1 Ryan Carter                        Vipers

2 Shawn Collins                      LUYAA

 

3 Zach Hensley                      B&O Outlaws

4 Morgan Way                       LUYAA

 

Junior 70

1 Zack Pilkington                   Team Kolat

2 Anthony Savage                  FCMC3 Corey Huntley Team Kolat

4 Nick Frank                          LUYAA

 

Junior 75

1 David Mohler                      Team Kolat

2 Daniel Sanchez                    Generals

3 Jay Johnson                        Vipers

4 Draven Harlan                    Aberdeen

 

Junior 80

1 Scott Wolfendale                 Old Mill

2 Patrick Hutton                     Montgomery Generals

3 Damian Sheldon                  Old Mill

4 Michael Still                        Bowie

 

Junior 85

1 Jason Murphy                     Bandits

2 Matthew Gancayco             Team Kolat

3 Dylan Ceravalo                   JJWA

4 Garrett Pfeifer                    Baltimore Mat Club

 

Junior 90

1 Eli Bienstock                       Gaithursburg Eagles

2 Brett Campbell                    NOVA MatDogs

3 Cory Daniel                         Vipers

4 Erik Meyer                         Belair

 

Junior 95

1 George Weber                    Team Kolat

2 Chance Marsteller              Team Kolat

3 Anthony Pagnotta               McDonogh

4 Tito Onyekweli                    Burtonsville

 

Junior 100

1 William Switzer                   Team Kolat

2 Beau Donahue                    Matdogs

3 Brandt Petrie                       JJWA

4 Tyler Asher                         Vipers

 

Junior 105

1 Kyle Snyder                        Warriors

2 Mason Mignogna               LUYAA

3 Spencer Neff                       Gaithersburg Eagles

4 Travis Wood                        Vipers

 

Junior 115

1 Brian Battaglia                    B&O Outlaws

2 Ryan Fitzgibbons                Maniacs

3 Caleb Marshall                   Old Mill

4 Devon Awkard                    MVSA

 

Junior 125

 

Junior 140

 

Junior HW

 

Intermediate 75

1 David Mohler                      Team Kolat

2 Zack Pilkington                   Team Kolat

3 Daniel Gallagher                 Arundel

4 Colin Morse                        Vipers

 

Intermediate 80

1 Chris Wampler                    Team Kolat

2 Thomas Parsley                  B&O Outlaws

3 Brian Biegel                        Vipers

 

Intermediate 85

1 Tyler Goodwin                     Team Kolat

2 Nathan Kraisser                 Team Kolat

3 Drew Vickers                      Vipers

4 Peter Smith Stafford Highlanders

 

Intermediate 90

1 Eric Friedman                      Team Kolat

2 Jordan Tolbert                    B&O Outlaws

3 Matt Swiger                        Team Kolat

4 Derek Failor                        Big Spring

 

Intermediate 95

1 George Weber                    Team Kolat

2 Chance Marstellar              Team Kolat

3 Alex Rice Cape                   St. Claire

4 Zach Gerber                        Team Kolat

 

Intermediate 102

1 Cameron Throckmorton     Team Kolat

2 Josh Couto                          Team Kolat

3 Brett Przywara                    Team Kolat

4 William Switzer                   Team Kolat

 

Intermediate 108

1 Ryan Garey                         MVSA

2 Ron Vaughters                    Old Mill

3 Kenneth Green                   Team Kolat

4 John Chenault                     Vipers

 

Intermediate 114

1 Kyle Hayden                       Bandits

2 Justin Murphy                     Bandits

3 Kurt Buckingham                Warriors

4 Dustin Schmidtknech          Stafford Highlanders

 

Intermediate 120

1 Tim Ireton                           Belair

2 Adam D'Amico                    Vipers

 

Intermediate 126

1 Randall Hernandez             Gaithersburg Eagles

2 Gus Mohlhenrich                Unattached

3 Josh Johns                           Team Kolat

4 Aaron Addison                    MVSA

 

Intermediate 132

1 Bobby Gribbin                     Gaithersburg Eagles

2 Garret Hoover                    B&O Outlaws

3 Brad Mutchnik                    Team Kolat

4 Nick Johnson                      Warriors

 

Intermediate 138

1 Patrick Downey                   Dundalk

2 Keith Thomas                      Aberdeen

3 Charles Tittle                      Belair

4 Billy Wisman                       NOVA Matdogs

 

Intermediate 144

 

Intermediate 150

1 Dave Volz                            Team Kolat

2 Tyler Tippett                       Team Kolat

3 Justin Wood                        Vipers

 

Intermediate HW

1 Taylor Leighton                  Gaithersburg Eagles

2 Tyler Dykes                        Outlaws

3 Matthew Harmon                Outlaws

4 Wes McClung Glenelg C   ountry School