2006 Worcester County Youth Wrestling Fall Tournament

2006 Worcester County Youth Wrestling Fall Tournament

Nov 18, 2006

 

Tot 42                     1. Isaiah Figuerog - Stallions

                              2. Isaiah Barnes - Sussex Central

                              3. Dylan Nibblett - Laurel

 

Tot 45                     1. Drew Morris - Sussex Central

                              2. Isaac Barnes - Sussex Central

                              3. Marguire Free - Laurel

 

Tot 50                     1. Tanner Ball - Puterwic

                              2. Hunter Hineline - Sussex Central

                              3. Dalton Perdue - Laurel

 

Tot 55                     1. Jamin Baker - Laurel

                              2. Mason Free - Laurel

                              3. Chad Conaway - Milton

             

 

Bantam 47              1. Rob Posser - Rehobeth Beach

                              2. Robert Kaminski - Worcester / Ocean City Maryland

                              3. Austin Venables - Laurel

 

Bantam  50             1. Connor Dulin - Smyrna

                              2. Terron Barnes - Sussex Central

                              3. Dominic Cerillo - Rehobeth Beach

 

Bantam 55              1. Sam Schuman - Caesary Rodney

                              2. Luke Oliphant - Sussex Central

                              3. Xander Holloway - Susquehannock Warriors

 

Bantam 60              1. Ben Turhey - BYC Slammers

                              2. Shawn Dulin Smyna

                              3. Justin Bennett - Laurel

 

Bantam 65              1. Kalen Wilson - Smyrna

                              2. Johnny Morris - Sussex Central

                              3. Allen Bross - Worcester / Ocean City Maryland

 

Bantam 77              1. Matthew Tull - Laurel

                              2. Ellen Bargar - Worcester / Ocean City Maryland

   

Bantam Unl              1. Jeffrey Campbell - Smyrna

 

 

Midget 57                1. Nathan Rosenblatt - Worcester / Ocean City Maryland

                              2. Nick Malinowski - Middle River

                              3. Miguel Figueroa - Stallions

 

Midget 60/65A         1. Tommy Stokes - Bensalem

                              2. Cole Hineline - Sussex Central

                              3. Rachel Bourne - Worcester / Ocean City Maryland

 

Midget 60/65B         1. Tyler Jump - Laurel

                              2. Nathan Malinswiki - Middle River

                              3. Storm Short - Laurel

 

Midget 70                1. T. Scarfo - Rehobeth Beach

                              2. Chelsea Timmons - Laurel

                              3. Liam Baker - Laurel

 

Midget 77                1. Logan Brettenback - Laurel

                              2. Mathew Wilson - Seaford

                              3. Jared Kelley - Smyrna

 

Midget 80                1. Tyler Carney - Tyrants

                              2. Tanner Cuthbert - Stallions

                              3. Nicholas Padilla - St. Polycarp

 

Midget 90                1. Jarren Wilson - Smyrna

                              2. Zach Holloway - Susquehannock

                              3. Devin Miller - North Star

 

Midget Unl - Lt.        1. Charles West - Laurel

                              2. Nicholas Regalbuto - Stallions

                              3. Adam Bargar - Worcester / Ocean City Maryland

 

Midget Unl - Hvy.     1. Alzere Handy - Sussex Central

                              2. Ethan Eibl - Worceter / Ocean City Maryland

 

 

Junior 75                 1. Daniel Gallagher - Arundel

                              2. Nikko Kominos - Worcester / Ocean City Maryland

                              3. Dakota Roderick - Worcester / Ocean City Maryland

 

Junior 85                 1. Jim Stowell - Tiger Elite

                              2. Schott Seidenberger - Unionville

                              3. Zach Mitchell - Worcester / Ocean City Maryland

 

Junior 91                 1. Trey Mitchell - Rehobeth Beach

                              2. Cole Graves - Owings Mills

                              3. Brandon Alvarado - Stallions

 

Junior 98                 1. Alex Malinowski - Middle River

                              2. Jonathan Wideman - Greater Bedford

                              3. Jeff Klabe - Rehobeth Beach

 

Junior 105               1. David Hershberger - Smyrna

                              2. Peter Gaetano - Wicomico Wolverines

                              3. Tyler Foster - Smyrna

 

Junior 115/120         1. Mitchell Ball - Puternic

                              2. Anthony Dickens - Laurel

                              3. Anthony Morris - Sussex Central

 

Junior 140               1. Ray Ball - Puternic

                              2. Dustin KillingerMilford

                              3. Alex Pullen - Wicomico

 

Junior 148               1. David Volz - Kolat

                              2. Jonathan Turner - St. Peters

                              3. Scott Kephart - Wicomico Wolverines

 

Junior Unl.               1. Luke Bargan - Worcester / Ocean City Maryland

                              2. Jason Carver - Caesar Rodney Riders