PENNSYLVANIA NATIONALS YOUTH WRESTLING CHAMPIONSHIPS
VALLEY FORGE CONVENTION CENTER
JANUARY 14, 2007
OUTSTANDING WRESTLER - JACOB CAPASSO - KINGWAY
PEE-WEE Champion 2nd Place 3rd Place 4th Place 5th Place 6th Place
40 G. McGlenahan, Bald Eagle S. Hanson, Neshaminy G. Browning, Predators T. Johnson, Central Columbia E. Neelan, Media  
44 J. Capasso, Kingsway D. Davis, Puternic J. Schechtman, Pascack Hill T. Harris, BelAir D. Doyle, Council Rock C. Flanagan, Council Rock
48 J. Silverstein, Hauppauge M. McLaren, CB Raiders S. Kiefer, Interboro      
52 M. Cabezas, NE Wrestling Academy S. Hall, Coatesville J. Kwortnik, Norchester G. Miller, Puternic J. Saylor, W Norriton R. McGettigan, Northeastern
56/60 A. Brooks, Hagerstown C. Grill, W Norriton J. Coles, Phila PAL R. Harold, Vineland R. Muntz, Phoenixville S. Nealman, West Norriton
OUTSTANDING WRESTLER - COLE MANLEY - YOUNG GUNS
BANTAM Champion 2nd Place 3rd Place 4th Place 5th Place 6th Place
44 C. Mowery, Intensity A. Foggia, Wrecking Crew C. McCollum, West Norriton      
48 G. Burnham, Pine Richland B. Beemer, Raw 241 E. Browning, Predators L. Resnick, Norchester A. Lopez, Pascack Hills R. Kilcarr, Vipers
52 J. Hill, Team Cuvo R. Resnick, Norchester S. Rivera, Elite K. Courtney, Hatboro-Horsham J. Manning, BYC Z. Trampe, Council Rock
56 C. Manley, Young Guns S, Garcia, Raw 241 E. Hong, Pittbull A. Denecke, Methacton F. Corradetti, Aston K. Penney, Litchfield
60 S. Griffith, Pascack Hills C. Mauriello, Hauppauge B. Daniel, Vipers I. Colgan, Johnson City T. Hamann, Elite B. Touhey, BYC
65 T. Kowalski, Central Columbia B. Wise, Pottstown L. Peterson, McDowell M. Wasch, Interboro C. Gardner, Bellefonte J. Doyle, Council Rock
73 N. Carola, NE Elite L. Ratchford, Lower Merion J. Simon, Vipers X. Ferrizzi, Norchester C. Mitchell, Norchester S. Flanagan, Council Rock
80 H. Coles, Philadelphia PAL I. Hall, Coatesville C. Adams, Aston T. Deaner, Deptford    
UNL E. Chakonis, Pascack Hills S. Muntz, Phoenixville D. Torri, North Penn Knights T. Leidy, North Penn Knights N. Conklin, Johnson City V. Pelusi, West Norriton
OUTSTANDING WRESTLER - CORBIN ALLEN - VIRGINIA PREDATORS
MIDGET Champion 2nd Place 3rd Place 4th Place 5th Place 6th Place
50 B. Cray, Wrecking Crew C. Sinibaldi, Bridgewater T. Kilcarr, Vipers B. Doll, Southwestern E. Browning, Predator D. Wilson, Dundalk
55 T. Sonson, Quest Michael Doetsch, Dundalk JD Gregory, Predetors E. Hong, Pittbull J. Gregory, Predators O. Wherley
60 E. Kriczky, Boyertown J. Rinaldi, Tiger ELITE R. Friedman, Team Kolat C. Haegele, Team RA C. Thompson, Philipsburg M. Russo, Elite
65 C. Allen, VA Predators R. Cerebe, Team RA A. Racobaldo, Patriots A. Kraisser, Team Kolat E. Wilson, Team RA A. Elliott, Tiger ELITE
70 M. Kemmerer, All American J. Mutchnik, Team Kolat P. McGinley, Abington N. Bane, Team Kolat J. Fick, Steel Mat Club W. Chowanec, NE Elite
75 Z. Kelly, Burrell B. Burnham, Pine Richland G. Konieczny, Tiger ELITE M. Taniguchi, Coatesville D. D'Orsaneo, Norchester N. Russell, Tiger ELITE
80 B. Jastrzebski, Team RA A. Cable, LaPlata J. Zoller, Montgomery Village C. Feliziani, Tiger ELITE D. Mahoney, NE Elite D. Petrucelli, Norchester
85 I. Brown, Intensity C. Stackhouse, Tiger ELITE Z. Colgan, Johnson City Z. McClenahan, Bald Eagle L. Barlow, Tiger ELITE D. Sills, Tyrant
91 D. Scalise, Latrobe D. Gregory, Tyrants C. Ness, Wrestling Academy B. Miccio, Bloomsburg P. Scarborough, Puternic D. Showunmi, Pennsbury
100 T. Sponseller, Outlaws J. Kasunic, Hopewell D. Herb, CP Stars P. Finn, Pottsgrove T. Horwatt, Burrell M. Lane, Marple Newtown
UNL A. Beattie, Burrell T. Cosby, Vineland B. Sheets, Independent C. Brunetti, Council Rock B. McCormick, Deptford J. Wise, Puternic
PENNSYLVANIA NATIONALS YOUTH WRESTLING CHAMPIONSHIPS
VALLEY FORGE CONVENTION CENTER
JANUARY 14, 2007
OUTSTANDING WRESTLER - CASEY KENT - WEST NORRITON
JUNIOR Champion 2nd Place 3rd Place 4th Place 5th Place 6th Place
60 D. Cruz, Weaver Elite M. Hight, Tyrants R. Sunday, Team Kolat B. Fleetwood, Tyrants M. Kilcarr, Vipers A. White, Norchester
65 T. Shoap, CP Stars B. Plante, Montgomery Village A. DiEmideo, Team RA M. West, Hauppauge M. Way, Luyaa T. Stokes, Team RA
70 N. Anderson, Pascack Hills Z. Pilkington, Team Kolat J. Rodgers, North Allegheny L. Brooman, Tiger ELITE C. Frank, Norchester B. Rappo, Council Rock
75 S. Chisko, All American B. Farley, Independent B. Hamman, Elite R. Drawbaugh, Intensity D. Mohler, Team Kolat X. Ramos, Pascack Hills
80 J. Lopez, Pascack Hills P. Renda, Bullet Mat Club A. Wait, West Norriton B. Jastrzebski, Team RA J. Dutrow, Council Rock D. Rook, CP Stars
85 C. Kent, West Norriton T. Miller, Wrecking Crew N. Zak, Elite S. Brown, Rock Solid R. McGinley, Abington J. Estevez, Independent
91 C. Marsteller, Team Kolat B. Harner, West Norriton T. Sutton, Chartiers-Houston C. Daniel, Vipers S. Young, Elite C. Walsh, Wrecking Crew
98 G. Weber, Team Kolat E. Hoffman, Team Kolat W. Stinson, Wrecking Crew N. Gravina, Pascack Hills G. Bacci, TE Bulldogs S. Nelson, Wrecking Crew
105 J. Dawson, Pascack Hills T. Riley, Apache D. Berghof, Buena P. Summers, Middle River J. Jimenez, Pascack Hills B. Paddock, Team Ten
112 N. Barnello, Pascack Hills S. Cockerille, Team Kolat B. Merkel, Pascack Hills C. Ostrowski, Springfield N. Bateman, Aston J. Slonaker, Outlaws
120 R. Syrek, Tiger Elite K. Bradley, Elite D. Dhoble, Upper Dublin P. Owens, West Norriton S. Jacobson, Greater Norristown J. Crowe, Interboro
130 T. Dalton, Wrecking Crew T. Miller, Elite T. McCoy, Drexel Hill S. Peltonen, Souderton W. Eaton, Southern Lehigh L. Kisselback, Team RA
UNL D. Deslauriers, Burrell D. Vollaro, NE Elite K. Vollaro, NE Elite R. Lucas, Deptford T. Callendar, Council Rock A. Bradley, Nazareth
OUTSTANDING WRESTLER - JOSH DISANTO - WRECKING CREW
INTERMEDIATE Champion 2nd Place 3rd Place 4th Place 5th Place 6th Place
70 C. McQuiston, Tiger ELITE N. Perrotta, NE Elite J. Walker, Pascack Hills G. Dinmore, Flemington    
75 J. DiSanto, Wrecking Crew R. Cruz, Weaver Elite E. Botwin, Tiger ELITE R. D'Annunzio, Methacton J. Ramos, Elite J. Archangelo, Tyrants
80 N. Kraisser, Team Kolat N. Giorgio, Rock Solid J. Stowell, Tiger Elite A. Shaffer, Flemington K. Taylor, Sour Grapes C. Wampler, Team Kolat
85 J. Orrechio, Pascack Hills E. Friedman, Team Kolat T. Edwards, Quakertown K. LeMaire, RBWC M. Polizzi, Montvale J. Dempsey, Norchester
91 C. Melde, Pascack Hills B. Sherman, Tiger ELITE B. Meyers, Tiger ELITE D. Haines, Pascack Hills N. Russell, Tiger ELITE K. Gooding, Rock Solid
98 D. Gobbo, Pascak Hill M. Cimatto, Voorhees J. Couto, Team Kolat G. Weber, Team Kolat F. Colom, Pascack Hills T. Orfe, Palmyra
105 T. McKillop, Burrell C. Throckmorton, Team Kolat J. Green, Central Jersey A. Pryor, Central Jersey Z. Ubaldini, Team Irish M. Rappo, Council Rock
112 S. Mastriani, Montville K. Duffy, Springford P. Levandowski, Central Jersey M. Monargue, Pascack Hills K. Hayden, VA Bandits B. Parker, West Norriton
120 K. Courts, Rock Solid C. Hewitt, Team Mayo C. Hedash, Northern Lehigh M Popham, Independent N. Hodgkins, Wyomissing J. Popple, Coughlin
128 C. Combs, Sessex Central M. Amada, Mt. Olive C. Martucci, St. Pius X L. Gordon, Tiger ELITE D. Mills, Tyrants A. Addison, Montgomery Village
136 J Bolich, Upper Moreland D. Gallagher, Norristown PAL A. Knepshield, All American A. Martello, Hauppauge M. Britt, Montgomery Village B. Carrero, Deptford
146 J. Staudenmayer, West Norriton T. Tippett, Tyrants C. Gonzalez, NE Elite A. Emerson, Montgomery Village T. Pongia, Lionville D. Fineman, Media
160 B. Scaramuzza, Tiger ELITE A. Marr, Elite B. Bradley, Nazareth C. Menendez, Hauppauge N. Maiale, Drexel Hill J. Spaeder, Drexel Hill
185 S. Syrek, Tiger ELITE D. Vollaro, NE Elite M. Idelson, Garnet Valley MS T. Weedon, SW Gators J. Hamilton, Vipers D. Lane, Marple Newtown
UNL B. Beattie, Burrell B. Clark, Methacton C. Wrye, Philipsburg M. Connolly, Truman