North Hills 1st & 2nd Year Results
Pittsburgh, Pennsylvania
January 6, 2008

  First Place Second Place Third Place Fourth Place # in brkt
                   
6-40 Dalton O'Neill Penn Hills Cody Macy Chartiers Valley         2
6-45 Kameron Grassi Knoch Grant McCurry Pine-Richland Jeremiah Azzarello Avonworth Nicholas Delp Kiski Area 16
6-50A Andrew Shelek Wheeling Walker Davidson North Allegheny Josiah Stedeford Pine-Richland Mitch Wright Mars 11
6-50B Stefan Kidd North Allegheny Caleb Schweiger North Allegheny Paul Barkley Shaler Vincent Prezzia All American 11
6-55 Jared Burrows Pine-Richland Logan Huwe Bethel Park Payton Hall Oak Glen Vinnie Tassari Shadyside B & G Club 6
6-60 Ryan Sullivan Shaler Finnegan O'Shea Seneca Valley Jake Cavlovich Shaler     3
6-70 Kyle Meyer North Allegheny             1
                   
8-45 Jimmy O'Neill Penn Hills Marco Colarecchia Pine-Richland Brett Heckert North Allegheny Hunter Oskin Knoch 5
8-50 Ian Scarberry Shaler Dylan Mellinger Shaler Gavin Boni Oak Glen Anthony Doyle Chartiers Valley 16
8-55 Garrett Reinsfelder Shaler Eric Warren Shaler Jimmy Schropp Penn Hills Louie Bick Upper Saint Clair 13
8-60 Jack Austin Mount Lebanon Cole Sossong Shaler Kandice Brendlinger Slippery Rock J.J. Igims Shaler 16
8-65 Ryan McCurry Pine-Richland Nathan Mankey North Hills Sam Meinert North Allegheny Drew Longjohn North Hills 11
8-70 Ellis Popiolkowski Shaler Jeremy Osten North Allegheny John Nash III Wheeling Devin Florentine Pine-Richland 11
8-75 Tyler Goncz Pine-Richland Jacob Wecht Fox Chapel Gabriel McCardle Wheeling     3
8-80 Destin Butler Avonworth Tim Rouda Mars Griffin Mikovitz North Hills     3
8-90 Jarred Rice Trinity Robby Morrow North Hills Kyle Meyer North Allegheny Silas Wilson Knoch 4
8-120 Michael Payne Penn Hills Canyon Tuman North Allegheny Joshua Richards Chartiers Valley     3
                   
10-55 Shane Minor Butler Jacob Musco Valley Michael DiMartino Butler     3
10-60 Luke Landefeld North Allegheny Dominic Means Shadyside B&G Club Dawson Branchen Mars Will Baierl North Allegheny 8
10-65 Michael Kalosky Trinity Michael Vought Butler Brian Hudson Riverside-Ellwood City Ronnie Shipman Shaler 14
10-70 Jimmy Graf Independent Kevin Crates Fox Chapel Andrew Durci Burrell Ryan Osterwise North Allegheny 7
10-75 Luke Baranchak Butler Brandon Toth Mars Brian Baker North Hills Ryan Bauer Bethel Park 10
10-80 Albert Leddon North Allegheny Tristan Houser Fox Chapel Kalani Reid Pine-Richland Alexander Delp Kiski 9
10-85 Ryan Astbury Mars Brad Hensler Seneca Valley Brendan Scheller Pine-Richland William Navari Penn Hills 6
10-90 Dillon Dugan North Allegheny Chris Ream Fox Chapel         2
10-100 Brandon Nulph Seneca Valley Jacob Mayle Riverside-Ellwood City Colby Shreiber Clay Battelle (WV) Nicholas Ioanilli Riverside-Ellwood City 8
10-125 Scott Wenig North Allegheny Wally Donnellan Bethel Park Ethan Foreback North Hills     3
 
12-70 Ryan Betzold Upper Saint Clair Ian Moritz Fox Chapel Hazen McCartney North Hills Jonathan Benna North Hills 5
12-80 Christian Lawson North Hills John Petrishen Burrell Grant Traeger North Hills Jakob Brannen Peters Township 6
12-85 Kelsey Brendlinger Slippery Rock Kyle Butzine North Hills Jason Leffakis North Hills Ryan Niklaus Avonworth 4
12-90 Blynn Shideler North Allegheny Joshua Boozel Butler Michael Geyer Pine-Richland     3
12-100 Jordan Lake North Allegheny Reilly Sullivan North Allegheny Joseph DiMartino Butler Frankie Schell North Hills 8
12-110 Blane Elliot Knoch Ean DiSilvio Shadyside B & G Club Moe Singer Upper Saint Clair Joseph Navari Penn Hills 9
12-120 Jacob Olenick Butler Jess Keeley North Allegheny Michael Valentine Upper Saint Clair     3
12-160 Mark Schultheis North Allegheny Guy Charles Leonard Mars Adam Novacic Fox Chapel Mark Littlefield North Allegheny 5
 
15-77 Drew Walker North Hills Brandon Dorenkott Hampton Eric Wek Fox Chapel     3
15-87 Tyler Walker North Hills Tanner Kotch Butler Michael Watt Center     3
15-102 Brandon O'Toole North Hills Alex Nine Center Brandon Gray E S Boys & Girls Club     3
15-112 Josh Neurohr North Hills Kyle Jacobson Shadyside B&G Club Jonathan Freismuth Fox Chapel Nathan Evagash Fox Chapel 5
15-124 Jared Swartzbauer North Hills Christopher Sepik Edison (OH) Joshua Pershing Thomas Jefferson     3
15-132 Jack Haney Center Josiah LaDuke Paws-n-Claws Jake Campbell North Hills Seth Langford Hampton 6
15-147 Zach Fritz North Hills Ken Kaiser North Hills Richard Edmonds Fox Chapel Shabazz Edwards Shadyside B&G Club 6
15-167 Tommy Kane Center Zack Weaver Butler         2
15-187 Alen Turcinhodzic Avonworth David Lawson North Hills Liam Gallagher North Hills Malcolm Burke North Hills 4