SCHALICK OPEN TOURNAMENT FEB. 16, 2008

TOT OPEN

37 LBS                                     40 LBS                                     43 LBS

C. Hayward – Clearview          J. Gross – Monroe                   N. El – Winslow

J. Love – Deptford                   J. RePici – Fighting Irish          P. Costello – C. Bucks

D. Italiano – Schalick              D. Deluiscio – Media              G. Mazzeo – Glassboro

B. Hayman – Schalick              D. Brown – Monroe                 T. Worrell – Clearview

 

46 LBS                                     49 LBS                                     52 LBS

P. Montagna – Pennsville       W. Wood – Pennsville             B. Dick - Clearview

S. Brittingham – W. Dept.       R. Crane – Kingsway               R. Parkell - Woodstown

A. O’Neil – Deptford               L. Perez – Gateway                 B. Berry – Penns Grove

S. Reyes – Penns Grove          B. Muller – Clayton                 J. Pendergast – Woodstown

 

55 LBS                                     60 LBS                                     HWT

B. Schneider – Middletown     C. Weigle – Penns Grove        Z. Brown – Team Cobra

D. McCullough – Clearview    D. Harris – Schalick                 J. Riches - Monroe

P. McCann – Schalick              D. Cybis - Clearview

R. Milausky – Clearview         T. Brown – Monroe

 

Most Outstanding Wrestler :           P. Montagna   (Pennsville)

 

BANTAM OPEN

 

44 LBS                                     47 LBS                                     50A LBS

C. Wileczell – Deptford           G. Coleman – Schalick                        C. Walker - Middletown

S. Jackson – Clayton                J. Perez – Paulsboro                C. Wickramarata - WC

L. Giumarello – Clearview       M. Klaiss – Kingsway              J. Anderson - Smyrna

C. Giumarello – Clearview      J. Rowson – Schalick               G. Baum – Bear

 

50B LBS                                   53 LBS                                     56A LBS

R. Eli – Paulsboro                    A. DiRubbio – Smyrna             S. Schwab - Monroe

E. Bilinski – Schalick               W. Scott – Penns Grove          K. Tucker - Monroe

J. Pantazes – Middletown       T. Caltabiano – Woodstown   T. Eldridge - Eastern

D. Monteleone – U. Twp.        T. Cole – Wash Twp.               F. Castellini – Schalick

 

56B LBS                                   60A LBS                                   60B LBS

T. Layton – Woodstown          B. Maiden - Willingboro          E. Fisler – Wash Twp.

M. Robinson – Team Cobra    A. Brooks - Tyrants                  T. Errig - Delsea

T. Sparks – Gateway               T. Fornoff – St. Elizabeth         D. Taylor - Schalick

J. Rolls – Upper Twp.              A. Cullison – Kingsway                        S. Italiano – Schalick

 

65A LBS                                   65B LBS                                   70 LBS

B. Martin – Monroe                 B. Dobzanski – Delsea                        N. Bonowski - Woodstown

A. Maiden – Willingboro         P. Rogers – Seagulls               N. DeRitis - Wildwood

K. Wood – Pennsville              T. Maxwell – Schalick             M. Moore - Paulsboro

C. Parrish – Schalick                J. Miller – Overbrook               J. Bertelini – Penns Grove

 

75 LBS                                     95A LBS                                   95B LBS

C. Cannon – Holy Angels        V. DeGeorge – Delsea                        D. Clayton – Titan Rec

L. Birmingham – Delsea          N. Moore – Clayton                 T. Woodard - McKim

D. Skidmore – Glassboro         R. Cason – McKim                   M. Ievoli – St. Elizabeth

T. Kerr – Glassboro                 J. Rivera – Gateway                Z. Brown – Team Cobra

 

HWT

J. Brody – Norristown

D. Kolonich – Upper Twp.

T. Morris – Woodstown

N. Pratts – Schalick

 

Most Outstanding Wrestler :           T. Layton  (Woodstown)

 

MIDGET OPEN

 

55 LBS                                     60 LBS                                     65A LBS

E. Pruszinski – Lower Twp.      J. Harris – Wildwood               S. Albertson - Marlton

A. Pruszinski – Lower Twp.     T. Baer – Pitman                     J. Hassett - Delsea

L. Santiago – Vineland                        C. D’Alfonso – Galloway         D. Rhoades – St. Elizabeth

R. Cortes III – Gateway           J. Cheety – Gateway               J. Saraullo – Gateway

 

 

 

 

 

65B LBS                                   70A LBS                                   70B LBS

B. Barbella – Voorhees           J. Gallo – Schalick                   S. Cawman – St. Elizabeth

B. Tuohey – Chads Ford          J. Henkel – Pitman                  J. Maxwell - Buena

C. Archangelo – Tyrants          B. Hurd – Tyrants                    P. Bevilaqua - Pitman

T. Bordley – Vineland              G. Dunney – Winslow             M. Sajttava – Delsea

 

75 LBS                                     80 LBS                                     85 LBS

D. DeMarco – Delsea              K. Gray – Smyrna                     C. Feliziani - Malvern

T. Westerfer – Middletown     G. Searle – Clearview              H. Eisenhart - Clearview

J. Dorman – Kingsway             Y. Patsaros – EHT                    C. Watt - Woodstown

S. Marshall – Middletown       T. Kolmetsky – Deptford         J. Tabora – EHT

 

90 LBS                                     95 LBS                                     100 LBS

A. Maiden – Willingboro         A. Maiden – Willingboro         E. Blue – St. Elizabeth

N. Theisen – Seagulls             R. Wall – Gateway                  J. Bailey - Kingsway

C. Sturek – Independent          R. Fralick - Schalick

E. Aponte – Orchard                J. Gosbin – Schalick

 

110 LBS                                   120 LBS                                   140 LBS

M. Maucci – Delsea                V. DeFrance – Delsea             L. Notch – Lower Twp.

S. Dempsey – Schalick                        J. Wise – Tyrants                     R. Wildey - Winslow

                                      T. Seibert – CMCH                   R. Lynd - Schalick

                                                N. Lemeshuk – Clayton

 

HWT

S. Hill – Norristown

J. Campbell – Smyrna

F. Weghmiller - Deptford

 

Most Outstanding Wrestler :           V. DeFrance  (Delsea)

 

JUNIOR OPEN

 

70 LBS                                     75 LBS                                     80 LBS

D. Boychuck – Seagulls           T. Kaminski – Gateway           R. Romer - Vineland

P. Higgins – Woodstown         C. Timmons – S. Central          M. Melchiore - Clayton

T. Jaworski – Clayton              M. Lindholm – Lower Twp.      C. Norris - Gateway

A. Walker – Middleton            W. Weber – Pennsville           Z. Kirkendoll – Woodstown

85 LBS                                     90 LBS                                     95 LBS

L. Archangelo – Tyrants          E. Scheider – MWC                 M. Martin – Penns Grove

C. Jacobs – Delsea                  J. Mallett – Middle Twp.         E. Gibbs - McKim

J. Abraham – S. Central           T. Paulsen – Paulsboro           J. Tuso – Ocean City

C. Westerfer – Middletown    K. Jackson – Upper Twp.         A. Moore – Pennsville

 

100 LBS                                   105 LBS                                   112 LBS

C. James – Winslow                D. Dobzanski – Delsea                        F. Varello – Mat Keepers

D. Manno – Schalick               W. Fox – Clearview                 B. Dobzanski - Delsea

D. Gresk – Delsea                   J. Chick – Schalick                   A. Thomas - Schalick

J. Weber – Gateway                R. Roach – St. Elizabeth          D. Conners – Pitman

 

119 LBS                                   126 LBS                                   133 LBS

A. Feliziani – Malvern             T. Kleinhans – Clayton                        T. Batten - Woodstown

L. Worthy – Millville                L. Williams – S. Central           E. Poezh - Delsea

C. Batten – Woodstown          T. Brady - Woodstown

 

155 LBS                                   HWT

P. Alzamora – EHT                   C. Damiana – Lower Twp.

N. Metzger – Schalick             J. Miller - Kingsway

M. Chisarik – Woodstown       A. Denby - Glassboro

R. Swift – Woodstown             B. Fiedler – Glassboro

 

Most Outstanding Wrestler :           T. Kaminski  (Gateway)

 

INTERMEDIATE OPEN

 

90 LBS                                     95 LBS                                     100 LBS

J. Archangelo – Tyrants           J. Reeder – St. Elizabeth          Z. Burgan – Lower Twp.

S. Alaburda – St. Elizabeth      B. Goldberg – Galloway          A. Kolmetski - Deptford

M. Jiampetti – Galloway         S. Dunnet - Winslow

C. Bestwick – Woodstown

 

 

 

 

 

105 LBS                                   112 LBS                                   119 LBS

M. Silvestro – Paulsboro         N. McGinley – St. Elizabeth     J. Ferentz - Glassboro

T. Altieri – Cape May              D. Fennimore – Vineland        C. Hahn - Galloway

D. St. Pierre – Gateway           P. McCardy – Woodstown       T. Green - Woodstown

J. Perez – EHT                          M. Jacobs – Delsea                 S. Swift – Woodstown

 

126/133 LBS                           140 LBS                                   148 LBS

S. Akins – Clayton                   J. Evens – Penns Grove           J. Casey – St. Elizabeth

C. Bunch – Pennsville             A. Price – Glassboro                D. Wargo - Schalick

M. Goclon – Galloway             F. Zeigler – Lower Twp.           C. MacFarland - Woodstown

                                                Z. Rahl – Schalick

 

165 LBS                                   HWT

J. O’Donnell – Schalick            J. Goldsboro - Schalick

M. Aponte – Orchard              W. Purnell - Wilmington

A. Kinsley – Clayton                T. Porch - Delsea

A. Hayward – Clearview          E. Hagan – Lower Twp.

 

 

Most Outstanding Wrestler :           J. Archangelo  (Tyrants)